Zawód z przyszłością – trener personalny

admin Wrzesień 9, 2015 Możliwość komentowania Zawód z przyszłością – trener personalny została wyłączonaZdobycie takiego zawodu, w którym będziemy się czuli dobrze, w którym praca będzie nam sprawiała przyjemność, a na dodatek będziemy mogli liczyć na spore zarobki, jest czymś bez wątpienia ważnym. Oczywiście nie każdy pracuje w tym miejscu, w którym by chciał, ale przecież nic zasadniczo nie staje na przeszkodzie, aby realizować swoje plany i marzenia nawet, jeśli nie jesteśmy już pierwszej młodości.

Być trenerem

Jednym z tych zawodów, które obecnie mają wzięcie, które bez wątpienia stawiają spore wyzwania, które nie są nudne i dodatkowo pozwalają na spore zarobki, jest trener osobisty zwany także trenerem personalnym. Aby jednak móc piastować tę funkcję, aby móc kierować treningiem innych osób, a w zasadzie to jednej konkretnej osoby, nie wystarczy przeczytać jakiejś książki, instruktażu. Ta kwestia regulowana jest, bowiem ustawą i wymaga ukończenia specjalistycznego kursu trenera personalnego.

kurs trenera personalnego

Kursy takie prowadzone są przez różne, uprawnione do tego instytucje. Chociaż każdy z nich wystawia na końcu stosowne świadectwo, to jednak nie oznacza to wcale, że nie ma różnic pomiędzy jakością prowadzenie tychże kursów przez poszczególne instytucje. Może być bowiem tak, że w niektórych jednostkach oprócz stosownego dyplomu otrzymujemy również certyfikat w języku angielskim, a tym samym zyskujemy niejako większe uznanie i możliwość pracy za granicą w zawodzie trenera personalnego. W tym miejscu możemy więc zadać pytanie o to, gdzie można pracować po ukończeniu kursu trenera personalnego? Stosownymi miejscami, w których możemy szukać zatrudnienia są między innymi:

  • ośrodki wypoczynku,
  • kluby sportowe i rekreacyjne,
  • obozy sportowe,
  • zajęcia indywidualne na zlecenie prywatnych osób

Co więcej, kursy trenera osobistego to miejsca, w których pojawiają się nie tylko ci, którzy chcą zdobyć ów zawód. Stanowią oczywiście większość kursantów, aczkolwiek kursy trenera personalnego są tym miejscem, w którym można odświeżyć swoją wiedzę, można pozyskać nowych informacji na temat aktualnych trendów w zawodzie, można po prostu zrobić krok ku temu, aby stać się lepszym trenerem osobistym, aby tym samym mieć na rynku większe wzięcie. To bardzo ważne, aby raz kończąc kurs trenera personalnego, nie bazować na tych samych metodach przez wiele lat. Trendy się zmieniają, ludzie się zmieniają, ich wymagania również. Technika się zmienia, mamy do czynienia z nowymi, lepszymi metodami prowadzenia zajęć. Chcąc być dobrym trenerem personalnym, chcąc pozostawać profesjonalistą w swoim zawodzie, nie można nie szkolić się nieustannie.

Comments are closed.