Grand prix futsal w Białymstoku

admin Maj 22, 2015 Możliwość komentowania Grand prix futsal w Białymstoku została wyłączonaW dniach 23-24 maja w Białymstoku odbędzie się turniej futsalu o statusie grand prix. Skierowany jest do młodzieży szkolnej w wieku do lat 18, czyli urodzonych w 1997 roku lub wcześniej. W zawodach mogą wziąć udział wyłącznie chłopcy. Futsal jest to aktualna nazwa popularnej wcześniej „halówki”, czyli piłki nożnej w drużynach pięcioosobowych, rozgrywanej na hali zakrytej.

piłkaW turnieju mogą wziąć nie tylko zawodnicy zrzeszeni, lecz również amatorzy. Zawody mają charakter wojewódzki. Organizatorem jest Podlaski ZPN oraz Akademia Futsal Białystok. Miasto Białystok oraz Urząd Miejski współfinansują projekt. Jest to jedna z wielu imprez z cyklu kampanii antyalkoholowej i walczenia z używaniem alkoholu wśród młodzieży szkolnej.

Drugim celem jest popularyzacja piłki halowej, w którą można grać cały rok. Aktualnie w futsal grywa się przeważnie zimą, kiedy warunki atmosferyczne na zewnątrz nie sprzyjają amatorskiemu uprawianiu sportu. Zawody są świetną okazją do tego, aby przetestować swoje umiejętności.

Comments are closed.