Białko i odżywki białkowe

admin Lipiec 17, 2015 Możliwość komentowania Białko i odżywki białkowe została wyłączona


odżywki białkowe

Białko jest najważniejszym budulcem naszych mięśni. Odpowiedniej jakości białko powinno znaleźć się w diecie każdej osoby, która stara się polepszyć swoją sylwetkę. Nie oznacza to, że białko samo w sobie zbuduje nam ładną sylwetkę. Od diety wysokobiałkowej nasze ciało nie zmieni się w modela fitness. Niemniej jednak należy pamiętać, że same ćwiczenia, bez odpowiedniej diety, nie zawsze są w stanie przynieść odpowiedni efekt.

Białko występuje w wielu postaciach. Może być również różnego pochodzenia. Rozróżniamy przede wszystkim białko zwierzęce oraz roślinne. To pierwsze jest dla ludzkiego organizmu lepsze, lepiej przyswajalne i ogólnie zdrowsze. Jeśli nie dostarczamy naszemu ciału odpowiedniej ilości białka w codziennej diecie, możemy użyć suplementów. Do najpopularniejszych białkowych suplementów diety należy WPC, czyli koncentrat białka serwatkowego. Uzyskiwany jest w procesie mikrofiltracji. To białko w prawie czystej formie (zazwyczaj odżywki zawierają około 70-80% czystego białka w składzie).

Pamiętajmy, że sama dieta lub same ćwiczenia nie wystarczą do tego, aby ukształtować u siebie odpowiednią sylwetkę. Potrzeba obu tych elementów, zaś dodatkowym bodźcem dla naszego organizmu mogą stanowić odżywki i suplementy diety.

Comments are closed.